top of page

Alkūninio veleno šlifavimas

Alkūninio veleno pagrindinių ir švaistiklinių kakliukų šlifavimas, paruošiant juos naudojimui su remontiniais slydimo guoliais.

Alkūninio veleno šlifavimas

Alkūninio veleno nusidėvėjimo priežastys gali būti įvairios. Gedimas tepimo sistemoje, variklio perkaitinimas, netinkamai atliktas remontas ar kt. Dažnais atvejais galima toliau eksploatuoti alkūninį veleną, jeigu jis nėra per daug nusidėvėjęs ar linkęs. Šlifuojant alkūninį veleną, jo kakliukų diametras yra mažinamas, todėl slydimo guoliai (įdėklai) turi būti keičiami į remontinius, kurie yra pastorinti, kad kompensuotų sumažintą veleno diametrą. Šlifuojant alkūninį veleną, kakliukų diametrai dažniausiai sumažinami 0.25 ar 0.50 mm. Didesni remontai yra rizikingi, nes mažėjant veleno kakliuko diametrui mažėja ir jo patvarumas. Kai kurie gamintojai remontinius įdėklus pateikia 0.20 ar 0.40 mm.

Prieš atliekant šį remontą, būtina įsitikinti, kad yra galimybė įsigyti tinkamo matmens remontinius įdėklus. Tais atvejais, kai rinkoje nėra tinkamų įdėklų, mes galime juos pagaminti.

bottom of page